
Wiska Combi 407 WH Polypropylene 95 x 95 x 60mm Enclosure White IP66 – 10105598
Part No Description
10105598 Combi 407 WH Polypropylene 95 x 95 x 60mm Enclosure White IP66
| Material | Polypropylene |
| Material sealing gasket | TPE |
| Temp. range min | -30 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| Temperatures during install. | -5 °C – 60 °C |
| Protection class | IP66 / IP67 |
| Glow wire test | 750 °C |
| Voltage | 690 V |
| Rated cross section | 4 mm² |
| Fixing | 4 internal openings |
| Ø cable diameter min | 3 mm |
| Ø cable diameter max | 12 mm |
| External dimensions LxWxH | 95 x 95 x 60mm |
| Type of cable gland | M 20 x 1.5, M 25 x 1.5 |
| Using for cable gland | ![]() |
| Product Color | RAL 9001 |
| WISKA-Order no. | 10105598 |
| Type | COMBI 407 WH |





