
Wiska Combi 304 LG Polypropylene Ø 82 x 57mm Enclosure Grey IP66 – 10110629
Part No Description
10110629 Combi 304 LG Polypropylene Ø 82 x 57mm Enclosure Grey IP66
| Material | Polypropylene |
| Material sealing gasket | TPE |
| Temp. range min | -30 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| Temperatures during install. | -5 °C – 60 °C |
| Protection class | IP66 / IP67 |
| Glow wire test | 750 °C |
| Voltage | 400 V |
| Rated cross section | 2,5 mm² |
| Fixing | 2 external mounting feet |
| Ø cable diameter min | 3 mm |
| Ø cable diameter max | 12 mm |
| External dimensions LxWxH | Ø 82 x 57mm |
| Type of cable gland | M 20 x 1,5 |
| Product Color | RAL 7035 |
| WISKA-Order no. | 10110629 |
| Type | COMBI 304 LG |



