
Wiska Combi 1610 BK DK Polypropylene 200 x 160 x 94mm Enclosure Clear Lid Black IP66 – 10110741
Part No Description
10110741 Combi 1610 BK DK Polypropylene 200 x 160 x 94mm Enclosure Clear Lid Black IP66
| Material | Polycarbonate |
| Material sealing gasket | PU |
| Temp. range min | -30 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| Temperatures during install. | -5 °C – 60 °C |
| Protection class | IP66 / IP67 |
| Glow wire test | 960 °C |
| Voltage | 690 V |
| Rated cross section | 16 mm² |
| External dimensions LxWxH | 200 x 160 x 94 mm |
| Product Color | RAL 9005 |
| Order no. RAL 9005 | 10110741 |
| Type | COMBI 1610 BK DK |




