Silverline Mini Laser Level 210mm – 598477
Part No Description
598477 Mini Laser Level 210mm
- High quality ABS plastic housing & magnetic base
- Projects dot or line up to 30m range
- 90° & 180° vials
- Accurate to 0.5mm/m
- Requires 2 x AAA batteries
Product Specification
| Number of Vials | 2 |
| Accuracy | 0.5mm/m |
| Range | 30m |
| Battery Type | AAA |
| Battery Quantity | 2 |
| Laser Guide | Yes |
| Method of Adjustment | Wheel |
| Product Weight | 0.125kg |


