Garo Diamond 10A RCBO B Curve Type A 30mA 2 Pole 1 Module – DCBOGRB10
Part No                    Description
DCBOGRB10           Diamond 10A RCBO B Curve Type A 30mA 2 Pole 1 Module
Technical data
Rated voltage Un: 230V AC
Rated current In: 6 – 40A
Minimum supply voltage Umin:  230V
Rated frequency fn: 50 Hz
Rated short-circuit capacity: 6 kA
Back-up fuse: 100A gG
Tripping characteristic: B
Type: A
Rated residual current IΔn: 30, 100 mA
Rated residual making & breaking capacity IΔn: 6000A
Terminals: 1-25mm², max. 3Nm
Width: 18 mm